Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentartprettyphoto has a deprecated constructor in /home/jurekk/domains/welsh-pony.com.pl/public_html/plugins/content/artprettyphoto/artprettyphoto.php on line 20

O nas

Od 2005 roku hodujemy kuce walijskie sekcji B w oparciu o klacze importowane z Holandii. Od 2015 roku do hodowli została wprowadzona nowa rasa - NWR (Netherlands Welsh Rijpony). 

 

Co skłoniło nas do do podjęcia decyzji o hodowli tych właśnie ras?

Otóż, sprawiły to takie cechy kuców walijskich oraz kuców NWR jak; nieprzeciętna uroda i inteligencja, wszechstronność, siła, odwaga, temperament, a do tego łagodny charakter.  Kuce sekcji B (o wzroście powyżej 122 cm jednak nie przekraczającym 137 cm)  pochodzą od  kuców walijskich górskich, z dolewem kuców walijskich w typie cobów, które przekrzyżowano z ogierami orientalnymi. Celem, który przyświecał twórcom tej sekcji było wyhodowanie kuców wierzchowych dla dzieci. W efekcie jednak osiągnięto znacznie więcej, bo nie tylko - wierzchowce wykazujące talent pod siodłem, przede wszystkim za sprawą naturalnych predyspozycji do skoków, zrównoważone, odporne i piękne, ale także przydatne do polowań, rekreacji, czy pracy na farmach hodowlanych.

NWR natomiast, to rasa powstała ze skrzyżowania kucy walijskich oraz koni pełnej krwi angielskiej. W efekcie uzyskano rasę typowo sportowych kucy o pożądanym wzroście 140-148 cm (sekcja D). Kuce te wykazują się naturalnymi predyspozycjami do sportów takich jak ujeżdżenie, skoki czy WKKW. Dzięki swojemu wzrostowi idealnie nadają się dla starszych dzieci. Przy rosnącej popularności zawodów sportowych dla kucy, kuce grupy D stają się najlepszym wyborem dla dziecka chcącego rozwijać swoją sportową karierę.